Eesti Lümfiteraapia Liit
Kutsetunnistusega lümfiterapeudid

Lümfiterapeut on reeglina meditsiinilise, õenduse, füsioterapeudi, massööri või kosmeetiku haridusega inimene, kes on lõpetanud lümfiteraapia alase täiendõppe.

Kutsetunnistus on oluline kvaliteedimärk. Kutsetunnistus tõendab, et terapeudil on olemas kõik lümfiterapeut 6.tase kutsestandardis kirjeldatud oskused ja teadmised.

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Kadri Allikmäe

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Kadri Allikmäe

Kadri Allikmäe on lõpetanud 2007. aastal Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala ja on töötanud üle 10 aasta õenduse valdkonnas. Alates aastast 2014 on ta tegelenud lümfiteraapiaga. Lisaks peetakse Kadrit väga heaks nahahoolduse spetsialistiks ning seetõttu koolitab Kadri ka lümfiteraapia kursuse raames teisi lümfiterapeute sellel teemal. Ta on ka Eesti Lümfiteraapia Liidu esimees.

 

Kadri võtab kliente vastu Tallinnas Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus (Madara 29) ja Keila Teraapiakeskuses (Keskväljak 17). Kadri juurde saab aega broneerida lümfiteraapiaks, nahahoolduseks, konsultatsiooniks ja turseravi toodete mõõtmiseks ja konsultatsiooniks. Kuna Kadri on kogenud kompressioonsukkade mõõtja, siis ta oskab Teile nõu anda nii lümfitursete kui ka veeniprobleemide korral. 

 

Kadri kliendid iseloomustavad teda kui suurte teadmistega ning kogemustega eksperti, kes tõesti hoolib inimestest ning aitab neid terviseprobleemide korral alati suure rõõmuga. Ta on rõõmsameelne, pühendunud, täpne, korrektne, väga professionaalne lümfiterapeut. Kuna tal on ka õenduse alane haridus ja kogemus, siis ta oskab aidata ja nõu anda ka väga keeruliste terviseprobleemidega inimestele.

Taastusarst dr. Annika Albert-Aksjonov

Dr. Annika Albert-Aksjonov on lõpetanud 2001. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja 2012. aastal taastusravi ja füsiaatria residentuuri.
Sellest ajast alates töötab ta taastusarstina Tartu Ülikooli Kliinikumis.
2014. aastal õppis ta Saksamaal Günther Close kursusel lümfiterapeudiks. 2014 – 2015 läbis arstliku täiendõppe “e-Lymph” lümfisüsteemi haiguste alal.

 

Dr. Albert-Aksjonov võtab kliente vastu ka  2014. aastal asutatud Lümfoloogia-ja taastusravikeskuses Elvas. Samuti võtab kliente vastu Tallinnas Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus. Ta nõustab patsiente tursete alaselt, lümfisüsteemi tranpsordifunktsiooni probleemide korral.

Dr Annika Albert-Aksjonovi kliendid iseloomustavad teda kui väga suurte teadmistega arsti, kes on pühendunud tursete probleemidega inimeste aitamisele. 

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Raili Raik

Raili Raik on lõpetanud Avicenna Massaažierakooli ja M.I. Massaažikool. 1997. aastal lõpetas Raili Saksamaal Akadeemias Damp lümfiterapeudi koolituse ning õppis samas ka 2005 aastal ka lümfiteraapia õpetajaks. Lisaks on Raili lõpetanud Tartu Ülikoolis kutsepedagoogika eriala. Railit peetakse kõige suurema kogemusega lümfiterapeudiks Eestis. Ta on tegelenud lümfiteraapiaga 24 aastat, aidates inimesi, kelle käed, jalad, rindkere või nägu on turses. Alates 2005. aastast viib Raili läbi ka lümfiteraapia koolitusi õdedele, arstidele, massööridele, füsioterapeutidele, kosmeetikutele jne nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. 

 

Raili võtab kliente vastu Tallinnas  (Madara 29) Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus. Tema juurde saab  aega broneerida lümfiteraapiaks ja turseravi toodete mõõtmiseks ning konsultatsiooniks. 

 

Raili kliendid iseloomustavad teda kui suure südamega ja väga suurte kogemustega inimest, kelle juurde on kindel tunne tervisemurede korral pöörduda

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Kerttu Kaljuvee

Kerttu on lõpetanud Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala ning seejärel omandanud lisaks kõrghariduse massööri kutse. Peale massööri kutse omandamist spetsialiseerus Kerttu lümfiteraapiale. Lümfiteraapia on Kerttu töö ja kirg, mida ta tõesti armastab. Kerttu on tegelenud palju rinnavähi patsientidega ja onkoloogilistest haigustest tulenevate tursetega. Samuti oskab ta aidata patsiente  ärevuse ja depressiooniga seotud teemade puhul.

 

Kerttu juurde saab aega broneerida lümfiteraapiasse. Alates 2019. aastast töötab Kerttu Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus (Madara 29) lümfiterapeudina. Aprillis 2021 alustas paralleelselt Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikule tööd ka Ida-Tallinna Keskhaiglas, kus töötab samuti lümfiterapeudina.

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Kersti Toots

Kersti Toots on lõpetanud Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala ning on töötab tänaseks füsioterapeudina Tamme Tervisekeskuses ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus. Alates 2014. aastast on ta tegev ka lümfiterapeudina. Lisaks täiendab Kersti ennast ortopeedilise osteopaatia valdkonnas.

Kersti poole võib pöörduda probleemidega, mis puudutavad füsioteraapiat, lümfiteraapiat, turse- ja veeniprobleeme ning manuaalteraapiat. Samuti tegeleb ta kompressioontoodete konsultatsioonidega ning mõõtmisega nii lümfitursete kui veeniprobleemide puhul.

Vabal ajal tegeleb Kersti spordiga, eriti südamelähedased on rulluisutamine ja mägedes matkamine. Kersti on ka Raili Raik Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku ametlik koostööpartner.

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Jane Kallas

Jane Kallas on lõpetanud 1988. aastal Tartu Meditsiinikooli velskri erialal. Ta on töötanud 30 aastat füsioteraapia alal (liikumisravi spetsialist, alates 2006 füsioterapeut) ning viimased kuus aastat ka lümfimassaaži ja – teraapiaga. Jane on ka Raili Raik Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku ametlik koostööpartner.

 

Jane  klientideks on erinevate terviseprobleemidega taastusravi, sh turseravi vajavad patsiendid. Ta teostab füsio- ja lümfiterapeutilist nõustamist, erinevaid füsioterapeutilisi sekkumisi (terapeutilised harjutused, elektriravi, kinesioteipimine, massaaž), lümfimassaaži, lümfiteraapiat s.h. kompressioonsidumist ja mõõtmisi kompressioontoodete tarvis nii veeniprobleemide kui lümfitursete korral.

 

Jane Kallas võtab kliente vastu Elvas Lümfoloogia ja Taastusravikeskuses (Elva Spordihoone, Tartu mnt 3), kus teeb tihedat koostööd kliiniku juhi taastusarst dr. Annika Albert- Aksjonoviga ning oma kolleegidega mujal Eestis. Ta peab oluliseks, et kliendid saaksid oma terviseprobleemide lahendamisel parima võimaliku käsitluse ja tulemuse osaliseks. Jane on saanud oma klientidelt tagasisidet, et on saanud pakkuda paljudele inimestele abi ja parandada nende elukvaliteeti.

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Vadim Gritšenko

Vadim Gritšenko on lõpetanud 2005. aastal M.I Massaažikooli. Samal aastal alustas kooli kõrvalt tööd Adeli OÜ-s Laste Rehabilitatsiooni Keskuses. 2006. aastal asus tööle AS Keila Taastusravikeskusesse Merimatsa ambulatoorsesse osakonda. Aastal 2011 jätkas tööd AS Keila taastusravikeskuses statsionaarses osakonnas. Samal aastal alustas tööd Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses statsionaarses taastusravi osakonnas. 2012. aastal alustas erapraksisega Türil ja Tallinnas Gritšenko Terviseteenused OÜ-s. 2013. aastal hakkas tegelema lümfiteraapiaga, mille teenused pakkus Türil Gritšenko Terviseteenused OÜ-s (Paide tn 6) ja Tallinnas Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus (Madara 29).

 

 

Alates 2019 aastast pakub Vadim massaaži ja lümfiteraapia teenused Türil (Paide tn 6).  Vadimi juurde saab aega broneerida massaažiks ja lümfiteraapiaks. Samuti konsulteerib Vadim turseravi toodete osas – ta mõõdab ja tellib Teile vajaliku toote täpselt Teie mõõtude järgi. Vadim on ka Raili Raik Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku ametlik koostööpartner.

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Nele Maling

Nele Maling töötab Viljandi Haiglas füsioterapeudina. 2015. a läbis Nele lümfiteraapiaalase täiendkoolituse. Sellest ajast on ta tegelenud lisaks füsioterapeudi tööle ka patsientidega, kellel esinevad tursed ja kes vajavad kompressioonravi. Nele nõustab harjutuste osas, teeb lümfimassaaži, kompressioonsidemetega sidumist, aitab hinnata kompressioonsukkade vajadust ja abistab toote valikul. 

Nele juurde saab aega broneerida läbi Viljandi Haigla Taastusravikliiniku klienditeeninduse. Lümfiteraapiasse saab tulla tasulise teenusena või taastusarsti saatekirja alusel.

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Anneli Haponen

Anneli lõpetas Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli aastal 2004. Sellele järgnes spetsialiseerumine ravimassaažiterapeudiks 2005. Õppekava hõlmas ka lümfiteraapia ja sellest alates tekkis huvi lümfiteraapia vastu.


2011. aastal asus Anneli tööle Tartu Ülikooli Kliinikumi massöör –lümfiterapeudina. 2015 aastal jätkus töökogemus Pärnu Haiglas lümfiterapeudina. 2018 aastal asus tööle erapraktises ja tegi koostööd Villa Meica erakliinikuga. Villa Medicas teostas Anneli ilukirurgia eel – ja järelravi, lümfimassaaži, lümfiteraapiat, lümfi ja lihaste teipimist, nii manuaalset kui aparaatset kehahooldust, probleemsete jalgade hooldust ja erinevaid massaaže.


Anneli teiseks erialaks on pedagoogika ja ta annab edasi oma teadmisi ja oskusi Pärnumaa Kutsehariduskeskuses, kus ta õpetab spaateenindajaid. Anneli käe all on lõpetanud kolm gruppi spaateenidajaid.

 

Anneli võtab kliente vastu Pärnus, Metsa 28 (Mai Tervisekeskuses) ja tema juurde saab broneerida aega – lümfiteraapiaks, kombineeritud massaažiks, nahahoolduseks, kinesioloogiliseks teipimiseks, turseravi toodete mõõtmiseks ja konsultatsiooniks.

Signe Soodla

Kutsetunnistusega lümfiterapeut (tase 6) Signe Soodla

Signe Soodla on lõpetanud 1998. aastal massaaži eriala. Signe on täiendanud ennast erinevatel koolitustel: Germanie de cappuccini kosmeetiline/ SPA Marine koolitus spordimassaaž, 2004. aastal sidekoe massaaž, 2004 Tallinna Meditsiinikoolis lümfimassaaži kursus, 2007. aastal täiendkoolitus füsioteraapia alal, rahvusvaheline kepikõnni juhendaja koolitus 3 tase, 2008 Lümfidrenaaži baaskoolitus (MLD 2011), 3-K Teiping lümfiteraapias ,2015 Elastse Teip kliinilises praktikas, 2016 lümfiteraapia (MCD/KFT).
Signe Soodla tunneb nüüd, et on õigel teel ja läbi oma kogemuste ning teadmiste suudab aidata patsiente. Signe teostab lümfiteraapiat koos sidumisega Narvas, Haigla 6, II korrus.

Eesti Lümfiteraapia Liidu liikmed

Lümfiterapeut Õnnela Hanson

Õnnela on lõpetanud 2004. aastal massööri eriala. Ta on 2007. aastal arstlikult eksamineeritud ödeemi- ja lümfiterapeut. 2008. aastal sai massaažiterapeudi kutse 2 ja 2015. aastal üldmassaažiterapeudi tase 6.

 

Õnnela võtab kliente vastu Pärnus, aadressil Õhtu põik 4-4. Õnnela juurde saab aega broneerida lümfiteraapiaks. Samuti konsulteerib Õnnela turseravi toodete osas – ta mõõdab ja tellib Teile vajaliku toote täpselt Teie mõõtude järgi.

 

Õnnela kliendid iseloomustavad teda, kui kõige positiivsemat ja rõõmsameelsemat terapeuti, kelle juures lahkub klient ikka rõõmsa tujuga ning hea enesetundega. Kuna ta on peaaegu 15 aastat lümfiteraapiaga tegelenud, siis oskab ta tõesti aidata tursetega hädas olevaid inimesi. Õnnela on ka Raili Raik Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku ametlik koostööpartner.

Lümfiterapeut Toomas Juhanson

Toomas Juhanson on lõpetanud MI Massaažikooli ja  on suurte kogemustega massöör ning lümfiterapeut. Ta on massaaži valdkonnas töötanud juba 25 aastat. Toomas teatakse ja hinnatakse kõrgelt kui spordimassööri, kelle juurde sõidetakse rõõmuga abi saama kasvõi teisest Eesti otsast. Lisaks on ta Eesti Saalihoki meeste- ja noortekoondise ametlik massöör, kes aitab võistkonda füüsiliselt ette valmistada. Tema autos on alati massaažilaud, sest käib sageli tegemas koduvisiite ja rõõmuga teeb ka ettevõtetes kohapeal massaaži.

Kuna Toomas on töötanud ka  taastusravikeskuses, siis on tal suured kogemused ka lümfiteraapiaga, sest tema poole on inimesed pöördunud erinevate terviseprobleemidega.

Toomas võtab kliente vastu Tallinnas  (Madara 29) Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus. Tema juurde saab  aega broneerida lümfiteraapiaks, massaažiks. Samuti teeb Toomas koduvisiite ning käib ettevõtetes kohapeal massaaži tegemas.

Lümfiterapeut Tiina Kalde

Tiina on lõpetanud Krautmanni Massaaži- ja Terviseakadeemia 2013 a. 2010 a. läks Vana-Eesti massaaži õppima ja 2011a. jätkas õppimist klassikalise massaaži erialal. Aastast 2012 töötab ta Aurea ajurveeda tervisekeskusesse. 17 aastat on Tiina töötanud turvafirmas, millest 15 a Häirekeskuses. Seetõttu on ta võimeline taluma väga suurt koormust. Tiina leiab kiirelt lahendusi ja ei unusta oma lubadusi ja on väga kohusetundlik. Kui klient on ennast Tina kätte usaldanud, siis ta on turvalises kohas.

 

Tiina kliendid on öeldud, et neile meeldib tema juures käia, sest nad tunnevad, et neist hoolitakse. 

 

Tiina võtab kliente vastu Tallinnas Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus (Madara 29) ja Aurea ajurveeda tervisekesuses (Narva mnt 7D, korpus B) ning Jõgeval (Lepiku 7). Tiina juurde saab aega broneerida nii lümfiteraapiasse, massaaži kui ka ajurveeda tervendavatesse teraapiatesse.. 

Lümfiterapeut Ludmilla Nikolajeva

Ludmilla on lõpetanud MI Massaažikooli 2007.a.  Ludmilla on öelnud, et õppekavas olnud lümfimassaaž tundus talle mitte tavapärase lähenemisena inimese kehale, mis tekitas temas suurema huvi selle valdkonna vastu.

2005.a. toimus Tallinnas Saksamaa Akadeemia DAMP poolt läbiviidud ödeemi-ja lümfiteraapia 180 tunnine koolitus. Ludmilla läbis koolituse ja sattus dilemma ette – mida saadud teadmistega saaks peale hakata ja kuidas inimestele kasu tuua. Lümfiterapeudi 200 tunnise koolituse läbis 2019.a.

 

Aja jooksul tekkis Ludmillale kliente, kes olid saanud vähidiagnoosi ja ka tursetega kliente, mis andsid talle  motivatsiooni osaleda Eesti Lümfiteraapia Liidu poolt korraldatavatel seminaridel ja koolitustel. Iga läbitud koolitus andis järjest rohkem enesekindlust ja huvi edasiõppimiseks selles valdkonnas. Oma tööpraktika jooksul on tal tulnud ette tegeleda ka kliendiga, kes on läbi teinud kõhuplastika ja rasvaimuoperatsiooni.

 

Ludmilla töötab üksi oma väikeses massaažikabinetis Vändras. Kuna ta on õppinud ka teiste erinevate koolkondade massaažiliike, siis saab inimesi aidata kombineerides erinevaid massaaži teraapiaid.

 

Lümfiterapeut Rael Pettai

Rael on lõpetanud MI Massaažikooli ja Iluakadeemia ning on alates 2007. aastast töötanud massööri ja terapeudina ja on spetsialiseerunud lümfiteraapiale. Ta on läbinud mitmeid täiendkoolitusi lümfiteraapias ja kinesioteipimises. Rael teeb alates 2016 aastast ka pediküüri ning spetsialiseerunud ka ravipediküürile ning aparaatsele pediküürile.

Rael võtab kliente vastu Tallinnas Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus (Madara 29) ning tema juurde saab aega broneerida lümfiteraapiaks, ravipediküüri ja massaaži. 


Raeli kliendid iseloomustavad teda kui rõõmsameelset ja suurte kogemustega terapeuti, kes on saavutanud väga häid tulemusi ka keerulisemate terviseprobleemide korral.

Lümfiterapeut Kairi Saar

Kairi Saar on lõpetanud 2012. aastal Tallinna Ülikooli kehakultuuri ja 2017. aastal Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia erialal. Alates 2014. aastast on ta tegelenud lümfiteraapiaga. Lisaks füsio- ja lümfiterapeudi tööle Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinikus (Madara 29) viib ta läbi onkoloogiliste ja lümfoloogiliste probleemidega patsientide vesivõimlemise treeninguid. Ta on Eesti Füsioterapeutide Liidu ja Eesti Lümfiteraapia Liidu liige.

 

Kairi aitab kliente nii venoossete kui ka lümfoloogiliste probleemidega. Vajadusel mõõdab nii ring- kui ka lamekoe kompressioontooteid ning nõustab nende kasutamist.

 

Kairi juurde saab aega broneerida lümfiteraapiaks, füsioteraapiaks, kinesioteipimiseks, kompressioontoodete mõõtmiseks ja konsultatsiooniks.

Kairi on pika kogemusega lümfiterapeut, kes tänu oma füsioteraapia alastele teadmistele aitab kiirelt taastuda nii operatsioonidest kui ka traumadest. Ta teeb alati enda tööd suure rõõmu ja pühendumusega ning jagab oma teadmiseid ja oskuseid klientide igapäeva tegevustega toimetuleku ja elukvaliteedi parandamiseks.

Pille Vennikas

+372 51 21 223
info@laulasmaamassaaz.ee
Laulasmaa massaažituba

Oja 4, Laulasmaa küla, Lääne-Harju vald, Harjumaa

Lümfiterapeut Pille Vennikas

Lümfiterapeut Pille Vennikas lõpetas Raili Raigi Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku 200-tunnise lümfiterapeudi koolituse 2023.a. Lümfiteraapia pakkus Pillele huvi juba siis, kui ta õppis massööriks Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis.
Pille töötab erapraksises Laulasmaa Massaažitoas lümfiterapeudi ja kutselise massöörina. Pillele meeldib kliente teenindada ka ettevõtetes ja teha koduvisiite. Pille ütleb: „Ma püüan oma aega planeerida nii, et mul jätkuks igale kliendile aega. Nii hea tunne on, et ma saan inimesi aidata.“
Broneeri aeg lümfiteraapiaks ja massaažiks kirjutades Messengeri Pille Vennikas või helista tel. 5121223 või saada meil info(at)laulasmaamassaaz.ee. Loe lähemalt www.laulasmaamassaaz.ee.