Lümfimassaaž

Mis on lümfimassaaž?

Manuaalne lümfimassaaž on massaažitehnika, mis stimuleerib lümfivoolu ja aitab lümfi ära viia tursunud aladelt tursevabasse piirkonda.

Lümfimassaaži võtted on õrnad, valutud, pumpavad, aeglased ja suunavad vedelikku lähimate tervete lümfisõlmedeni või  lümfisõlmede puudumisel lähimate tervete lümfikogumike poole. Erinevad massaažiliigid mõjutavad lümfisüsteemi aga nad ei pruugi parandada ega kiirendada lümfiringet vaid võivad ülekoormata lümfiringet ning tursed ei taandu ja võivad süveneda. Tursetega hädas olevad inimesed vajavad aga õrna manuaalset lümfimassaaži, mis kiirendab otseselt lümfiliikumist. Lümfimassaaž on pindmine protseduur, millega mõjutatakse nahka ja nahaalust kude ja ei tohi olla valus.

Lümfimassaaž võib olla üks osa lümfiteraapiast. Lümfiteraapia on kompleksne teraapia, mis aitab alandada turseid läbi lümfisüsteemi aktiivsuse stimuleerimise ja lümfiringe parandamise
Kui sul on probleeme tursetega, siis pöördu lümfiterapeudi poole, kes otsustab teraapia vajaduse ja sobivuse.
Lümfiterapeudil on teadmised erinevate tursete tekkepõhjuste kohta ning oskab nõu anda

Kus saab lümfimassaaži õppida?

Lümfimassaaži õpetatakse Eestis erinevates massaažikoolides ja täiendõppeasutustes. Lümfimassaaži õppimine on üks osa massööri põhiõppest. Lümfiterapeudi õpe on oluliselt pikem ja põhjalikum kui lümfimassaaži õpe. Lümfiterapeut oskab aidata inimest, kellel on probleeme tursetega.