Lümfiterapeut tase 6 kutsetunnistuse sai Raili Sepp

Lümfiterapeut tase 6 kutseeksam toimus 02. detsembril 2022. aastal. Kutsetunnistus on oluline kvaliteedimärk nii tursetega hädas oleva patsiendi jaoks kui ka koostööpartnerite ja meditsiinisüsteemi jaoks. Kutsetunnistus tõendab, et terapeudil on olemas kõik lümfiterapeut 6. tase kutsestandardis kirjeldatud oskused ja teadmised.

 

Eesti Lümfiteraapia Liidul on väga hea meel, et Raili Sepp taastõendas oma tunnistust. Palju õnne!

 

Lümfiterapeut teeb manuaalset ja aparaatset lümfimassaaži ja kompressioonravi ning nõustab klienti/patsienti, selgitades tursete tekkepõhjusi ja tutvustab tursete vähendamise võimalusi, arvestades meditsiinilist diagnoosi. Lümfiterapeudi töö on kliendi/patsiendi füüsilise suutlikkuse säilitamine või häirunud funktsioonide taastamine, tervisehäirete ennetamine, organismi üldise vastupanuvõime tugevdamine ja hea enesetunde saavutamisele kaasaaitamine. Lümfiterapeudi töö eesmärgi saavutamiseks kasutab mitmesuguseid lümfiteraapia tehnikaid, sh kompressioonravi ja terapeutilisi harjutusi. Olulisel kohal lümfiterapeudi töös on keskendumine erinevatele näidustustele, mis on seotud tursetega.

Järgmine võimalus kutseeksamit sooritada avaneb detsembris 2023. Dokumente saab esitada kaks kuud enne kutseeksamit Moodle keskkonna vahendusel.

Ootame kõiki lümfiterapeute kutseeksamile!