HAIGEKASSA SOODUSTUSTEGA TOOTED ja TEENUSED TURSETE KORRAL

Haigekassa poolt rahastatud lümfiteraapia teenus

Kui Teil on primaarne lümfiturse, sekundaarne lümfiturse (n. onkoloogilised patsiendid) või III staadiumi lipödeem, siis Teil on õigus saada 15 korda aastas Eesti Haigekassa poolt rahastatavat  lümfiteraapiat. Teenuse kordade arvu otsustab tervishoiuasutus arvestades patsiendi vajadust ja asutuse võimalusi.

 

 

Teil on vaja saatekirja taastusarstile (saab väljastada perearst ja eriarstid). Taastusarst saab suunata Teid lümfiteraapiasse. 

Kompressioontooted
lümfitursete raviks

Iga poole aasta tagant saab patsient osta kaks täpselt Teie mõõtude järgi lamekoes kootud kompressioontoodet või vähemalt kahe erineva jäseme või kehapiirkonna turse korral kuni neli kompressioontoodet (kinnas, varrukas, sukad, sukkpüksid, põlvikud jne) kuni 90% soodsamalt juhul kui Teil on diagnoositud II ja III staadiumi lümfödeem (siia alla kuuluvad kõik onkoloogilised patsiendid) või III staadiumi lipo-lümfödeem ning Te olete saanud lümfiteraapiat (kood 7058) läbi taastusarsti meditsiinisüsteemis.

Kompressioontooted
venoosse puudulikkuse ja haavandite raviks

Kui Teil on krooniline venoosne puudulikkus või venoosne haavand (diagnoosikoodid I83.0, I83.1, I83.2 ja I87.2), siis Te saate poolaastas osta retseptiga ühe paari põlvikuid, sukki või sukkpükse kuni 90% soodsamalt. Kui Te ei tea, kas Teil on vastav diagnoos määratud, siis küsige palun oma perearsti käest.

Kui Teil on veeniprobleemid aga ei ole diagnoosi määratud, siis konsulteerige palun oma perearstiga, kas on vaja külastada vasoloogi. Vasoloog saab teha vastavad uuringud ja määrata diagnoosi. See on aluseks retsepti saamiseks.

Kui arst või lümfiterapeut soovitab Teil kanda kompressioontooteid, siis soovitame Teil kindlasti konsulteerida lümfiterapeudiga, kes oskab soovitada õige toote, aitab valida Teile sobiva materjali ning õige surveklassi.

Meditsiinilise kompressioontoote  kasutamine aitab oluliselt kaasa tursete probleemide korral.